Stadion-seier og cupavansement!

Sarpsborg 08 vant fullt fortjent mot Sandefjord.

Annonse:

Det var et heltent Sarpsborg 08 som nærmest eksploderte ut fra startblokkene mot Sandefjord. Før to minutter var spilt hadde de blåhvite produsert en enorm sjanse. Sanyang spilte fri Gudjohnsen som avsluttet stolpe-stolpe-ut. 

To minutter senere skulle det imidlertid synge i nettmaskene bak Sandefjord-keeperen. Sanyang, Tangen og Gudjohnsen kombinerte fint. Tangen spilte til slutt Gudjohnsen fri for åpen kasse. Islendingen var trygg og satte ballen enkelt i det åpne målet. 1-0!

Sandefjord kom litt mer med i banespillet etter ledermålet, men Sarpsborg 08 lå godt defensivt og var stadig på hugget for å kontre. 

13 minutter ut i kampen doblet Sarpsborg ledelsen. En nydelig stikker fra Nilsen Tangen i bakrom ble tatt i mot av en hardtarbeidende Carstensen. Dansken kom foran sin oppasser, tok med seg ballen fram og slo over hvor Sanyang hadde løpt seg fri. Sarpsborg 08s store målscorer i cupen dette året kunne enkelt sette inn 2-0. Vakkert!

Herfra og fram til det 40.  minutt handlet det meste om Sandefjord i banespillet. Gjestene hadde mye ball på Sarpsborg halvdel. Hjemmelaget forsvarte seg imidlertid godt i store perioder, og holdt utenom et par anledninger Sandefjord unna sjanser. Nærmest scoring for Sandefjord var Dunsby med en avslutning etter 40 minutter, men Carljohan Eriksson reddet fint. 

BILLETT: Kjøp billett til Sarpsborg 08 - HamKam her!

På tampen av omgangen spilte Sarpsborg seg opp og tok noe over igjen. Alagie Sanyang fikk en stor sjanse i det 45. minutt, men skuddet fra åtte-ni meter gikk rett på Sandefjord-keeperen.

2-0-ledelsen holdt seg omgangen ut.

Som i 1. omgang startet Sarpsborg 08 meget godt. Mike Vestergård vant ballen foran egen 16-meter og slo flott til Sanyang som tredde den videre Tangen som gjorde som før pause - førte ball og vektet frem en nydelig pasning til en medspiller. Mohanad Jeahze slo et flott innlegg til Sveinn Gudjohnsen som på direkten hamret den via keeper og i mål. 3-0 etter 49 minutter!

Sarpsborg 08 fortsatte å kjøre kampen. I løpet av det neste kvarteret hadde Gudjohnsen og Carstensen begge enorme muligheter, men dessverre uten nettsus.

Helt på tampen av kampen reduserte Sandefjord til 3-1, men Sarpsborg 08 vant alt i alt fullt fortjent og tok seg med det videre til 4. runde i NM.

Kampfakta

NM, runde 3
Sarpsborg 08 - Sandefjord 3-1 (2-0)
Sarpsborg stadion

Mål:
1-0 (4. min) Sveinn Gudjohnsen (Harald Nilsen Tangen)
2-0 (13. min) Alagie Sanyang (Frederik Carstensen)
3-0 (49. min) Gudjohnsen (Mohanad Jeahze)
3-1 (88. min)

Tilskuere: 1393

Asset 1 Asset 2
13
Eriksson


20
Reinhardsen
5
Ødegaard
30
Tebo
Substituted out 65'
23
Sandberg
Substituted out 25'

18
Vestergård
6
Sher


16
Carstensen
Substituted out 65'
10
Nilsen Tangen
Substituted out 76'
7
Sanyang
Goal 12'

19
Gudjohnsen
Substituted out 65'
Goal 3'
Goal 48'
Innbyttere
1
Ndiaye
8
Christiansen
Substituted in 76'
3
Jeahze
Substituted in 25'
2
Koch
4
Skuseth
Substituted in 65'
32
Wichne
Substituted in 65'
29
Håheim-Elveseter
Substituted in 65'
27
Ørjasæter
11
Karlsbakk
Innbyttere
  • 1
    Ndiaye
  • 8
    Christiansen
    Substituted in 76'
  • 3
    Jeahze
    Substituted in 25'
  • 2
    Koch
  • 4
    Skuseth
    Substituted in 65'
  • 32
    Wichne
    Substituted in 65'
  • 29
    Håheim-Elveseter
    Substituted in 65'
  • 27
    Ørjasæter
  • 11
    Karlsbakk

Annonse fra Eliteserien: