Toppkamp på lørdag

Sarpsborg 08-kvinnene møter Sogndal til toppkamp på Stadion lørdag klokka 14.00.

Annonse:

- Vi får håpe det ikke blir buss for tog denne kampen og at toget fortsetter. Vi gleder oss til toppkamp. Det er gøy å ha noe å spille for. Sogndal er et godt lag, men er vi på vårt beste skal vi være bedre, sier hovedtrener Thomas Johnsen. 

Hovedtreneren leder et lag som står med ni seirer av ni mulige. Klubbens reise mot Toppserien pågår for fullt med en spillergruppe Johnsen hyller.

- Vi reiser rundt med en gjeng som ofrer alt hele tiden. Selv på dårlige dager finner vi måter å vinne på. Det imponerer meg aller mest. Jeg tar av meg hatten for den gjengen. De er vanvittig profesjonelle, sier Johnsen.

Jentenes fotballfest 23. august

I tillegg til kampen mot Sogndal på lørdag, har Sarpsborg 08 en skikkelig satsningskamp mot Tiller 23. august. Målet er å fylle opp med godt over 2000 tilskuere! Billetter til den kampen kan du hente ut her!

- Forskjellen kan ikke sammenlignes med i fjor. Det er litt som first price mot restaurant. Man merker trykket - folk snakker om det og det henger plakater rundt om. Folk er på og det gjør alt enklere, sier Johnsen.

 

Annonse fra Eliteserien: